Současnost

Vesnice Kvasejovice má v současné době 107 trvale bydlících občanů v 38 číslech popisných, nechybí ani několik rekreačních chalup. O oblibě obce svědčí stoupající tendence stavebního ruchu a neustálý rozvoj zázemí pro občany a návštěvníky. V současnosti probíhá výstavba víceúčelového hřiště v centrální části obce pod fotbalovým hřištěm, na kterém si bude možné zahrát např. tenis, voleybal a jiné míčové hry. Projekt se vyvíjí pomalu, protože vše vzniká tak, jako to bývalo za dob dřívějších - převážně obětavou prací členů SDH a místních dobrovolníků za podpory MěÚ a 30.000 Kč dotace od Středočeského kraje. Na "životě" v obci se výraznou měrou podílí právě hasišký sbor, který je zde páteřní organizací. Zabezpečuje kulturní a společenské akce, údržby obecních budov a veřejných prostranství.  

V těsném sousedství Kvasejovic, přes osadu Malkovice, vede mezinárodní cyklotrasa Praha - Wien. Na vrchol kvasejovské lyžařské sjezdovky Vás přivede hřebenová běžkařská trasa od Javorové skály. Nejžhavější novinkou je nově vybudovaný rybník mezi Kvasejovicemi a Malkovicemi.

Nechybí nám ani fungující hospůdka a obchod se smíšeným zbožím s každodenním provozem.


Kdo si chce užít klidu, přírody, turistiky na kole i pěšky, v létě houbaření a v zimě lyžovačky, ten ať určitě navštíví naší obec.Jste vítáni!

 

V odkazu kalendář akcí Vás budeme aktuálně informovat o sportovních, společenských akcích, dění v hasičském sboru a o všem ostatním co souvisí se životem naší obce.

Náměty a připomínky jsou určitě vítány.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode